Ці 5 простих правил допоможуть прокинутися без тяжкості в животі, похмілля і головного болю.
Не голодуйте перед застіллям
31 грудня ви, як правило, так зайняті, що не встигаєте повноцінно поїсти. Що вже там говорити, ви навіть нічим не перекушуєте. Знайоме? Так ось, поставте собі завдання харчуватися кілька разів протягом усього дня (тільки корисною їжею, а не фастфудом). А ще перекусіть перед святом чимось легким. Зробіть собі некалорійний бутерброд, десерт із йогурту, салат або просто з'їжте яблуко.
Новий рік - нічне свято, і за стіл сідають, як правило, вже пізно ввечері. Якщо людина до цього нічого не їла протягом дня, то обов'язково переїсть увечері та вночі - так вона заповнюватиме всю витрачену за день енергію. Тому до нічної трапези потрібно обов'язково харчуватися збалансовано. Тобто снідати, обідати й вечеряти.
Складіть список того, чим ви хотіли б поласувати в новорічну ніч. Потім запишіть свої улюблені корисні страви. Тепер складіть третій список, фінальний, у який ви можете вписати 80% корисних страв і 20% не дуже корисних. Саме за таким планом і готуйтеся до Нового року. Таким чином, ви зможете потішити себе олів'є або оселедцем під шубою, при цьому не сильно порушите дієту.
Не поєднуйте жирну їжу з алкоголем
Жирну їжу краще взагалі постаратися виключити з раціону, як і алкоголь. Але якщо ви плануєте випити кілька келихів шампанського в Новий рік, вибирайте нежирні закуски до свого напою (зелений салат, креветки, запечене м'ясо без шкіри, холодець, риба).
Якщо новорічне меню готували не ви, перед тим як наповнювати тарілку всілякою всячиною, уважно вивчіть усе, що є на столі. У цей же момент вирішіть, що будете їсти, а чого вам слід уникати.
Жирні страви в поєднанні з алкоголем - це величезний ризик виникнення запалення підшлункової залози (це і є панкреатит). Подбайте про себе і пам'ятайте, що поміркованість має бути навіть у новорічну ніч.
Освойте кілька нових рецептів
Якщо ви хочете бути стрункішою, здоровішою і щасливішою, але все ніяк не візьмете себе в руки, пам'ятайте, що новорічна ніч - ідеальний спосіб почати свій шлях до мети. Адже навіть олів'є можна зробити набагато кориснішим. Знизити втричі вміст у цьому салаті калорій і жирів набагато простіше, ніж здається, повірте.
Ідеальний новорічний стіл має бути і різноманітним, і корисним. Приготуйте легкі овочеві салати і закуски, замість майонезу використовуйте рослинні олії, лимонний сік, йогурт.
Постарайтеся готувати закуски порційно, щоб порції були невеликими (чудовий варіант - канапе). Як гарячу страву краще вибрати нежирну птицю або рибу (їх можна запекти або тушкувати) - у цих продуктах міститься легкозасвоюваний білок, який перетравлюється швидше за червоне м'ясо. Як маринади використовуйте не майонез і сметану, а лимонний сік, вино, оцет.
На гарнір запечіть, тушкуйте або приготуйте на грилі овочі. На десерт зробіть фруктово-ягідне желе, ягідний мус, пана коту. Головне - готуйте десерти невеликими порціями, уникайте жирних і вершкових кремів, а також пісочного тіста, від якого може з'явитися важкість у животі.
Які напої обрати
Як спожити вдвічі менше порожніх калорій? Чергувати кожен келих алкогольного напою зі склянкою води (а краще взагалі з двома). Найкращим вибором стануть вина (100 кілокалорій у порції), сухе шампанське «Брют» (65 кілокалорій у порції) або коктейлі на основі мінеральної води.
Якщо ваш стіл не обійдеться без алкоголю, вибирайте вино. Безпечна доза для жінок – 125 мл, для чоловіків – 150 мл. Якщо ви віддаєте перевагу міцним напоям, то їх доза для жінок становить 30 мл, а для чоловіків - 50 мл на день. При перевищенні цих доз страждає печінка, порушується процес засвоєння харчових речовин та настає токсична дія алкоголю. А ще алкоголь розпалює апетит і чим більше ви п'єте, тим більше потім з'їсте.
Comments powered by CComment