Happyl.org — Як доглядати за живою ялинкою в горщику
Open Close

 

Любителям флори в багатьох країнах подобається альтернатива зрізаним хвойним деревам - ялинка в горщику. Її можна зберегти в приміщенні до настання тепла з подальшою пересадкою на присадибній земельній ділянці. Для того, щоб рослина прижилася, нормально розвивалася, слід вивчити і дотримуватися основних правил її придбання, догляду.

 

Вибір рослини

При купівлі сорту саджанця хвойного деревця потрібно враховувати його пристосованість до життя в холодних умовах нашої кліматичної зони. Оптимально підійдуть:

- звичайна ялина або сосна;

- карликова ялина Коніка;

- ялини колюча, сербська;

- декоративні блакитні ялини;

- ялиця;

- колоновидна західна туя.

Вибираючи саджанець, потрібно переконатися, що його не вчора пересадили в горщик або діжку. Для цього достатньо акуратно поворушити стовбур, розгребти верхній шар ґрунту. При появі сумнівів попросіть продавця акуратно витягнути рослину, огляньте кореневу грудку, стан кореневої системи. Вона має бути не пошкодженою і густо розгалуженою.

Ялини люблять утримання в підкислених ґрунтових сумішах на торф'яній основі. Якщо деревце вирощувалося з самого початку в одній ємності, корінці рослини будуть рівномірно розташовані по всьому горщику. Його розмір має бути пропорційний кроні живої ялинки в горщику. Мініатюрні діжки, горщики найчастіше свідчать про застосування різноманітних стимуляторів росту і малу ймовірність вдалої подальшої пересадки таких хвойних рослин на дачній ділянці біля будинку.

Щільна хвоя, зміцніла коренева система свідчить про здоров'я саджанця, хороші перспективи його подальшого зростання.

Надійні місця купівлі ялини - розплідники та садівничі магазини. Щоб не пошкодити гілочки, стовбур деревця, не перевантажуйте його іграшками, прикрасами та гірляндами.

Не можна сказати, що дерево без етикетки апріорі нездорове і довго не проживе. Але, погодьтеся, що зайва гарантія не завадить. Причому важливим є не стільки найменування компанії-виробника, бренд, скільки коротка інформація про правила утримання, характер росту та зимостійкість хвойної рослини (особливо якщо ви купуєте її на тривалий термін).

 

Як доглядати за ялинкою в будинку

Декоративні хвойні рослини примхливі й чутливі до освітлення, вологи, утримання при оптимальній температурі.

Після покупки не варто відразу встановлювати дерево на почесне новорічне місце. Кілька днів у прохолодному приміщенні з достатнім припливом повітря дозволять йому краще пристосуватися до нових умов. На свято ставте ялинку подалі від батарей та інших опалювальних приладів. Після Нового Року та Різдва краще відразу перемістити ялинку на засклений балкон.

Ялина в горщику в домашніх умовах вимагає ретельного догляду. Ґрунт для її утримання потрібно регулярно підтримувати у вологому стані, не допускаючи пересихання або перезволоження. Хвою, гілочки постійно обробляти розпилювачем води. Знижена вологість може призвести до засихання і загибелі декоративної рослини. Щоб дерево рівномірно освітлювалося, рекомендується періодично повертати його навколо осі. Це забезпечить рівномірний колір хвої, зменшить ризик виникнення хвороб. Щоб уникнути опіків, слід берегти рослину від потрапляння прямих сонячних променів.

Ялини особливо сприйнятливі до перепадів температур. Необхідно забезпечити їх постійне утримання при температурі від 0 до 10 градусів тепла, постійний приплив свіжого повітря. Якщо на балконі стане дуже холодно, можна додатково укутати деревце теплою ковдрою.

Взимку ялинки в горщику перебувають у стані спокою, тому не слід їх удобрювати або підгодовувати.

 

 Весняна пересадка

З настанням тепла і достатнім відтаванням ґрунту можна пересаджувати зимову красуню з горщика у відкритий ґрунт. Бажано зробити це до початку сокоруху у рослини. Для посадки найкраще підійде вільне, освітлене місце. Пересадку здійснюємо послідовно.

Готуємо простору яму, щоб коріння хвойної рослини вільно, рівномірно розляглося в приготованому просторі.

На дно укладаємо піщаний дренаж глибиною 20 сантиметрів.

Готуємо земляну суміш для засипки, що складається з двох частин дерену, по одній частині торфу і піску.

При встановленні в яму коренева шийка рослини має перебувати на горизонтальному рівні із землею.

Засипаємо яму, пошарово ущільнюючи ґрунт.

Добриво при посадці використовується індивідуально, з урахуванням особливостей сорту і стану здоров'я вашої ялинки.

Різдво і Новий рік із живою ялинкою, яку не доведеться викидати за кілька тижнів, - це реально. Просто виберіть відповідне деревце, яке і в діжці матиме ошатний вигляд, і гармонійно впишеться в ландшафт домашньої ділянки.

Comments powered by CComment